Według statystyk, mieszkańcy naszego kraju trwonią spore kwoty tuż przed Świętami Boskiego Narodzenia. Zaprzepaszczamy co niemiara na ferie i we wrześniu, wraz z początkiem roku edukacyjnego, ale to koniec roku jest największy jeżeli chodzi o nasze wydatki. Na co marnujemy najwięcej? Bezsprzecznie na upominki. Według szacunków, średni mieszkaniec polski traci 300 zł na osobę na upominki świąteczne.

Ponadto niesłychanie wiele traci wówczas na pokarm. Raz za razem pozwalamy sobie na o wiele więcej niż najczęściej – zdobywamy więcej produktów lepszej jakości. Nie oszczędzamy także na dekoracjach i różnościach. Bardzo masa osób decyduje się na pobranie zobowiązania. Czy to odpowiedni pomysł? Jak zainkasować pożyczkę i nie spłukać się z rozpoczęciem kolejnego roku? Po pierwsze trzeba pamiętać, by do rzeczy monetarnych podchodzić „z głowią”. Nie wypada kierować się jedynie przelotną potrzebą. Wskazane jest uprzednio przysiąść i przeliczyć domowe wydatki, zastanowić się, czy wszystkie są nieodzowne. A nuż są rzeczy, z jakich wolno zrezygnować? Przeliczmy domowe przychody, potencjał na rachunku bankowym i pozostawmy sobie zawsze pewną kwotę rezerwową, która będzie stanowiła zabezpieczenie na trudne czasu.
młodziki biorą kredyt
Gdy już wyliczymy, jak dużo kasy potrzebujemy, jak dużo brakuje nam do tego, ażeby scalić budżet, możemy zacząć poszukiwać źródła sponsorowania. Pierwotna myśl dotyczy tego, czy pożądamy wziąć wierzytelność w banku czy w instytucji walutowej? Jeżeli chodzi o pożyczki krótkoczasowe i niewielkie kwoty, wolno rozważyć firmy pożyczkowe, jakie udzielą tak nazywanych „chwilówek”. Pamiętajmy jednak, by niesłychanie detalicznie przeczytać umowę i dowiedzieć się o dokładną kwotę i czas zwrotu. W tej materii powinno się zachować zimną krew i nie dać się ponieść ekscytacjom ani zwieść reklamie. W banku ociupinę oporniej o pożyczkę, aczkolwiek jest ona o wiele bezpieczniejsza, choć niekoniecznie opłacalna. Jeżeli liczymy, że nasza pożyczka na święta okaże się dosyć wielka, wskazane jest dostrzec oferty które w grudniu zwykle przygotowują banki. Pamiętajmy, by o własnych planach kredytowych porozmawiać z partnerem. Przedyskutujmy to, czy w całokształcie warto brać dodatkowe pieniądze i czy będziemy mieli na spłatę.
para u doradcy finansowego
Razem łatwiej będzie podjąć decyzję. Jeżeli chcemy zakupić za pożyczkę konkretny sprzęt, np. telewizor czy zmywarkę, wolno rozważyć opcję rat, która ochroni nas od ciążącego kredytu. Obecnie bez liku sklepów ma w swojej propozycji stawki bez odsetek, co może być opcją dla bożonarodzeniowych pożyczek na nabycie upominków.

Kategorie: Pożyczka