W dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie dostępne są ulotki różnych firm, a reklamy bombardują nas nieustannie ze wszystkich mediów – z pewnością każdy z nas niejednokrotnie spotkał się więc z pojęciem: szybka pożyczka. Perspektywa błyskawicznej i łatwej gotówki, która pozwoli nam realizować marzenia o wspaniałych wakacjach, czy sfinansować kupno nowych sprzętów jest niezmiernie kusząca.

0040

Dodatkowo, jak obiecują pożyczkodawcy, aby zdobyć niezbędną nam gotówkę nie musimy w zasadzie spełniać żadnych warunków, zbierać dokumentów, ani martwić się o własną zdolność kredytową, wystarczy bowiem, iż mamy dowód osobisty i już możemy złożyć wniosek o wzięcie takiej pożyczki. Co więcej, spodziewane pieniądze dostaniemy praktycznie od ręki, w większości przypadków nie ruszając się nawet z domu – wszystko możemy załatwić drogą internetową. Jednak propozycja niezwłocznej i nie wymagającej żadnych zabezpieczeń pożyczki musi budzić jakieś zastrzeżenia – dlatego warto, nim skorzystamy z takiego typu oferty, dobrze się nad tym zastanowić. Najlepiej będzie jeżeli zapoznamy się na początku z jak największą ilością sprzedawanych na rynku finansowym produktów przeróżnych firm, szczegółowo dowiemy się jakie są ich warunki i zestawimy ze sobą oferty. Trzeba również mieć świadomość, iż przedstawione tu pożyczki to produkty, które oprócz ogromu atutów posiadają niestety też pewne mankamenty..

Najpoważniejszym i najbardziej obciążającym dla naszego portfela jest wyjątkowo duże oprocentowanie, które o wiele przewyższa to ustanawiane przez banki. Podczas podpisywania umowy nie wszystkie opłaty (choćby bardzo wysokie opłaty administracyjne), które przyjdzie nam w przyszłości uiszczać są nam komunikowane, dlatego musimy być bardzo czujni decydując się na konkretne rozwiązanie.

Kategorie: Pożyczki